Farmia Food Show – Road show 1

Farmia Food Show – Road show 1

  • 13. 9. 2021
  • 15:00
  • Olomouc
Parkování
Dětský koutek
Dog friendly

Před nějakou dobou jsme se rozhodli, že s naším Food Truckem vyrazíme na první aquaponické turné po republice. Pokud vás zajímá, jak se nám dařilo, rádi vám to ukážeme.

Naše turné jsme zahájili v Brně. Náš tým tvořili nadšenci do aquaponie i lidé, kteří věděli, jak připravit výtečnou aquaponickou pochoutku. Už se těší, jak se o vás postarají a připraví vám ty největší dobroty.

Náš tým

Tady se připravuje aquaponický salát s rajčaty a sýrem. Sýr eidam nahrubo nastrouháte a osmahnete na pánvi do zlatohněda. Pak k němu přidáte nakrájené cherry rajčata a dále smažíte do změknutí. Čerstvý a omytý salát dubáček nakrájíte na větší kousky a smícháte s osmaženým sýrem a rajčaty. Nakonec vše dochutíte balsamikem. Už se vám sbíhají sliny?

Zájem o naše skvělé aquaponické pokrmy je velký, takže nakonec mají po náročném dni hlad i naši kuchaři.

Pro naše zákazníky jsme vypěstovali ty nejčistší, nejekologičtější a nejčerstvější potraviny a ryby z citlivého chovu.

Ekologickým pěstováním potravin na našich farmách se zabýváme od roku 2017. Kromě výtečných aquaponických salátů a microgreens můžeme našim zákazníkům nabídnout také ryby, které rovněž chováme na farmách a k nimž přistupujeme obzvláště citlivě. Zakládáme si na tom, aby naše potraviny byly vždy čerstvé a lokálně dostupné. Využíváme ty nejmodernější technologie, které umožňují splynutí s přírodou, a vyprodukovat tak organické a k prostředí ohleduplné potraviny.

Více se můžete dozvědět v tomto článku

Tip pro Vás

Určitě každý z vás někdy slyšel, že hlad je nejlepší kuchař. Pořekadlo už zlidovělo, ale jako první jej použil známý španělský spisovatel Miguel de Cervantes. A jak už to s lidovou slovesností bývá, žije si sama svým životem. A tak máme i „počeštěnou verzi“, se kterou přišel básník Jiří Suchý: „Hlad je prý nejlepší kuchař –⁠ ať mi tedy něco uvaří, když ho mám.“ A co dneska uvaříte vy?

10. 3. 2021

Farmia Food Show - Road show 2

Farmia Food Show – Honza Vorel

19. 5. 2021

Farmia Food Show s Natalie

Farmia Food Show s Natalie