Farmia Food Show s Natalie

Farmia Food Show s Natalie

  • 19. 5. 2021
  • 16:00
  • Brno
Parkování
Dětský koutek
Dog friendly

Na naši Farmia Food Show jsme si pozvali milého hosta, kuchařku Natálii, která vám ukáže, jak si s pomocí produktů od Farmia Food zpříjemnit horký letní den.

Letní  nealkoholické mojito od Farmia Food

Co může být lepší, než se v parném letni osvěžit chlazeným nápojem. Či ještě lépe nealkoholickým nápojem, protože alkohol, jak známo, tělo odvodňuje. Proto jsme si pro vás připravili skvělé letní osvěžení v podobě nealkoholického mojita. Mrkněte s námi.

Zapínáme taneční hudbu, nachystáme si správné ingredience a jdeme na to.

Natalie omyje svazek čerstvé máty pod tekoucí vodou. Vloží ji do sklenice a spolu s třinovým cukrem a limetkou ji nadrtí. Tímto postupem se z máty uvolní všechny vůně a chutě. Poté rozdrcenou mátu s limetkou Natalie zalije vychlazenou perlivou vodou. Nakonec vše ozdobí snítkou máty.

Přejeme vám příjemné osvěžení chladivým nápojem a kouzelnou vůní naší máty. 

Tip pro Vás

Mojito je tradiční kubánský nápoj. Podle legendy jej poprvé namíchal anglický korzár Richard Drake v 16. století. Vzal nerafinovaný rum, cukr, mátu a limetku, vše smíchal a vytvořil nápoj, kterému se v té době říkalo El Draque – drak. Stejně jako byl přezdíván pirát Drake. A protože v té době měli piráti svoji základnu na Kubě, byl to právě tento ostrov, kde mojito poprvé spatřilo světlo světa a odkud se pak rozšířilo dál. Mojito, jak ho známe dnes, má poněkud upravenou recepturu a lidé ho pijí od z počátku 20. století. A k velkému štěstí abstinentů máme k dispozici i nealkoholickou verzi.

10. 3. 2021

Farmia Food Show - Road show 2

Farmia Food Show – Honza Vorel

10. 8. 2021

Farmia Food Show

Farmia Food Show – Honza Vorel