Farmia Food Show – Road Show 2

Farmia Food Show – Road Show 2

  • 7. 6. 2022
  • Olomouc
Parkování
Cena
Dětský koutek
Dog friendly

Přinášíme vám další zprávu z našeho turné po republice, tentokrát z Olomouce. První štace proběhla v Brně, nyní zavítáme do hanácké metropole.
Olomouc je pro turisty velmi lákavá. Najdou zde historickou architekturu, nádherné parky, mohou navštívit významné poutní místo nebo si užít vodní radovánky v aquaparku. Farmia Food vám také může nabídnout aquaradovánky v podobě aquaponické Farmia Food Show.

Máte rádi burgery? A co kdyby v takovém burgeru nebylo maso, ale aquaponická ryba? Pojďte se podívat, jak se naší kuchařce burger povedl. Křupavá houska, sumeček africký, sýr a aquaponický salát dubáček a bylinky, nakonec speciální česneková omáčka… a aquaponická pochoutka plná vitamínů je na světě. Dobrou chuť!

Nebo dáváte raději přednost salátům? Co takhle salát se smaženým obalovaným sumečkem? Je to jednoduché a hlavně zdravé: kromě sumečka si připravíme čerstvá rajčata, salát batavia a šťavnaté microgreens na ozdobu. Mňam!  

Naše aquaponické potraviny jsou plné vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek. Rostliny na našich farmách žijí v symbióze s rybami a jsou si navzájem prospěšné. Pokrmy z nich připravujeme s láskou a podáváme je vždy čerstvé. Kouzlu našich pochoutek málokdo odolá. 

Tip pro Vás

Víte, co se skrývá pod názvem keříčkovec? Je to náš známý sumeček africký. Sumeček je sladkovodní, masožravá, dravá ryba. Představuje jednu z nejčastěji chovaných ryb.  

Filety z keříčkovce mají lahodnou chuť. Sumeček je vyhledávaný i proto, že obsahuje minimální množství kostí a není u něj výrazná typická rybí vůně. Díky vyváženému množství tuku ve svalovině zůstává šťavnatý i po tepelné úpravě. Jeho maso obsahuje i vysoký podíl bílkovin, což jistě uvítají ti, kteří se snaží shodit nějaké to kilo. Sumečkovi můžeme poděkovat i za vysoký obsah nenasycených mastných kyselin řady omega-3, které prospívají našemu srdci a zlepšují funkce mozku.

10. 3. 2021

Farmia Food Show - Road show 2

Farmia Food Show – Honza Vorel

19. 5. 2021

Farmia Food Show s Natalie

Farmia Food Show s Natalie