Otevíráme novou pobočku v Praze

Otevíráme novou pobočku v Praze

Farmia Food - Připravujeme otevření nového bistra
  • Praha

Právě teď intenzivně pracujeme na otevření nového bistra v samém srdci Prahy, kde pro vás chystáme zdravé bistro a jedinečný gastronomický zážitek.

V bistru Farmia Food ochutnáte skvělé aquaponické delikatesy z udržitelného zemědělství farem na Moravě.  Aquaponie spojuje pěstování ryb a rostlin ve vzájemné symbióze. Na chuť našich aquaponických pochoutek jen tak nezapomenete. Máte se na co těšit. Otevíráme už během prvních měsíců roku 2024.

Rádi pro vás připravíme v bistru

Naše čerstvé saláty

Salát Salanova Dubáček

Dubáček zelený má něžnou povahu. Měkoučký jako pírko, lehounce nahořklý, chuťově trochu do oříšku dělá vlídnou společnost nejen míchaným salátům, ale také sýrům, houbám a rybám; sluší mu to třeba s lososem nebo kaprem.

Batavia Caravel

Na první pohled – ledový salát. Po prvním soustu – magnifique! Miláček gurmánských jazýčků Francouzů je znatelně křehčí, nadýchanější a také poněkud sladší než nám známý ledový salát. Batavia – Caravel je nejšťastnější právě na jihu Evropy, což pro naše farmáře znamená jediné: dopřávat mu klima Středozemního moře.

Naše ryby

Pstruh duhový

Tento pstruh je nóbl rybka, která boduje sama o sobě. Měkoučké masíčko a osvěživě jemná chuť nežádají složitých úprav. Ať už je řeč o českém receptu po mlynářsku, který si vystačí s moukou a olejem, o francouzské pichotte, pracující s plátky těsta a česnekem, o italských filátcích v mléčné marinádě nebo o maďarském fíglu s mandlemi a vínem.

Sumeček africký

Sumeček africký může nabídnout něžně růžové maso jemné chuti, krásně pevné a díky optimálnímu množství tuku plně šťavnaté, ať už je podrobíte smažení, pečení, dušení, pošírování nebo grilování. Díky minimu kostí je ideální pro filetaci a navíc není cítit typickou rybinou, takže se zavděčí i dětským strávníkům.

Objednat také můžete na platformách

Produkty, které můžete koupit přímo v bistru

Saláty

Saláty

Křupavé saláty z aquaponického zemědělství ještě s kořínky. Vydrží až 14 dní v lednici. Odneste si večeři domů.

Bylinky

Bylinky

Čerstvá máta, kopr nebo koriandr? Není problém. Nezapomeňte si na bistru zabalit řezané bylinky.

Microgreens

Microgreens

Nesmí chybět v žádné moderní kuchyni. Přidejte si do polévky, na hotové jídlo nebo jen tak na chleba.

Trvanlivé

Trvanlivé

Ochutnejte pstruha pošírovaného na másle a další rybí speciality. Nebo zkuste čerstvé pesto a sirup z bylinek.

Proč potraviny od Farmia Food

Bez chemických hnojiv a postřiků
Geniální chuť a čerstvost
Sklizeno i s kořeny, dodáváno ještě živé
Vlastní bistra, kiosky a rozvozy