Otevíráme novou pobočku v Praze

Otevíráme novou pobočku v Praze

Farmia Food - Připravujeme otevření nového bistra
  • Praha

Právě teď intenzivně pracujeme na otevření nového bistra v samém srdci Prahy, kde pro vás chystáme zdravé bistro a jedinečný gastronomický zážitek.

V bistru Farmia Food ochutnáte skvělé aquaponické delikatesy z udržitelného zemědělství farem na Moravě.  Aquaponie spojuje pěstování ryb a rostlin ve vzájemné symbióze. Na chuť našich aquaponických pochoutek jen tak nezapomenete. Máte se na co těšit. Otevíráme už během prvních měsíců roku 2024.

Rádi pro vás připravíme v bistru

Naše čerstvé saláty

Salát Salanova Dubáček

Dubáček zelený má něžnou povahu. Měkoučký jako pírko, lehounce nahořklý, chuťově trochu do oříšku dělá vlídnou společnost nejen míchaným salátům, ale také sýrům, houbám a rybám; sluší mu to třeba s lososem nebo kaprem.

Batavia Caravel

Na první pohled – ledový salát. Po prvním soustu – magnifique! Miláček gurmánských jazýčků Francouzů je znatelně křehčí, nadýchanější a také poněkud sladší než nám známý ledový salát. Batavia – Caravel je nejšťastnější právě na jihu Evropy, což pro naše farmáře znamená jediné: dopřávat mu klima Středozemního moře.

Naše ryby

Pstruh duhový

Tento pstruh je nóbl rybka, která boduje sama o sobě. Měkoučké masíčko a osvěživě jemná chuť nežádají složitých úprav. Ať už je řeč o českém receptu po mlynářsku, který si vystačí s moukou a olejem, o francouzské pichotte, pracující s plátky těsta a česnekem, o italských filátcích v mléčné marinádě nebo o maďarském fíglu s mandlemi a vínem.

Sumeček africký

Sumeček africký může nabídnout něžně růžové maso jemné chuti, krásně pevné a díky optimálnímu množství tuku plně šťavnaté, ať už je podrobíte smažení, pečení, dušení, pošírování nebo grilování. Díky minimu kostí je ideální pro filetaci a navíc není cítit typickou rybinou, takže se zavděčí i dětským strávníkům.

Objednat také můžete na platformách

Můžete ochutnat v našich bistrech

10. 3. 2021

Farmia Food Show - Road show 2

Farmia Food Show – Honza Vorel

19. 5. 2021

Farmia Food Show s Natalie

Farmia Food Show s Natalie

Proč potraviny od Farmia Food

Bez chemických hnojiv a postřiků
Geniální chuť a čerstvost
Sklizeno i s kořeny, dodáváno ještě živé
Vlastní bistra, kiosky a rozvozy

Časté dotazy

Kde se můžu zúčastnit akce Farmia Food SHOW?

Farmia Food zajišťuje různé eventy na farmářských trzích nebo street food festivalech pod názvem Farmia Food Show. Na nich se snažíme vzdělávat veřejnost a přiblížit tak moderní zemědělství i produkty špičkové kvality všem věkovým skupinám. Aktuálně provozujeme dva food trucky, které od jara do podzimu navštěvují větší i menší města po celé České republice. Rozváží čerstvé ryby, saláty, bylinky a zkušení kuchaři z nich připravují výtečná menu. Vybraných eventů se účastní náš matador Honza Vorel a plán výjezdů a akcí najdete na našem webu, příp. o nich informujeme v newsletteru a na sociálních sítích.

Proč se Farmia Food účastní street food festivalů a různých akcí pro veřejnost?

Především skrz osvětu pokročilé aquaponie a hydroponie. Chceme veřejnosti ukázat vše, co souvisí s chovem ryb a pěstováním plodin v moderním udržitelném zemědělství, které nezatěžuje přírodu. Navíc jsou tyto veřejné akce skvělou příležitostí k ochutnávkám pro ty, kteří se s aquaponickými produkty ještě nesetkali a chtějí se o jejich kvalitě před nákupem nejdříve přesvědčit.

Plánujete také prodejní akce pro zákazníky?

Ano, určitě. Náš obchodní tým průběžně připravuje speciální prodejní akce i výhodné balíčky na e-shopu, o kterých se můžete dozvědět v newsletteru nebo na sociálních sítích. Sledujte nás, ať vám nic neuteče.

Z našeho Instagramu