Otevíráme novou pobočku v Brně

Otevíráme novou pobočku v Brně

Farmia Food - Připravujeme otevření nového bistra
  • Brno

Už brzy pro vás otevřeme vůbec první pobočku zdravého bistra také v Brně. Na co se můžete těšit? Třeba na aquaponického sumečka, saláty a další dobroty. Zkrátka na to, co jinde nenajdete. 

Aquaponie spojuje pěstování ryb a rostlin ve vzájemné symbióze. Přijďte ochutnat. Ihned poznáte rozdíl chuti ryb a salátu z udržitelného zemědělství budoucnosti. Otevíráme už během prvních měsíců příštího roku.

Rádi pro vás připravíme v bistru

Naše čerstvé saláty

Salát Salanova Dubáček

Dubáček zelený má něžnou povahu. Měkoučký jako pírko, lehounce nahořklý, chuťově trochu do oříšku dělá vlídnou společnost nejen míchaným salátům, ale také sýrům, houbám a rybám; sluší mu to třeba s lososem nebo kaprem.

Batavia Caravel

Na první pohled – ledový salát. Po prvním soustu – magnifique! Miláček gurmánských jazýčků Francouzů je znatelně křehčí, nadýchanější a také poněkud sladší než nám známý ledový salát. Batavia – Caravel je nejšťastnější právě na jihu Evropy, což pro naše farmáře znamená jediné: dopřávat mu klima Středozemního moře.

Naše ryby

Pstruh duhový

Tento pstruh je nóbl rybka, která boduje sama o sobě. Měkoučké masíčko a osvěživě jemná chuť nežádají složitých úprav. Ať už je řeč o českém receptu po mlynářsku, který si vystačí s moukou a olejem, o francouzské pichotte, pracující s plátky těsta a česnekem, o italských filátcích v mléčné marinádě nebo o maďarském fíglu s mandlemi a vínem.

Sumeček africký

Sumeček africký může nabídnout něžně růžové maso jemné chuti, krásně pevné a díky optimálnímu množství tuku plně šťavnaté, ať už je podrobíte smažení, pečení, dušení, pošírování nebo grilování. Díky minimu kostí je ideální pro filetaci a navíc není cítit typickou rybinou, takže se zavděčí i dětským strávníkům.

Objednat také můžete na platformách

Můžete ochutnat v našich bistrech

10. 3. 2021

Farmia Food Show - Road show 2

Farmia Food Show – Honza Vorel

19. 5. 2021

Farmia Food Show s Natalie

Farmia Food Show s Natalie

Proč potraviny od Farmia Food

Bez chemických hnojiv a postřiků
Geniální chuť a čerstvost
Sklizeno i s kořeny, dodáváno ještě živé
Vlastní bistra, kiosky a rozvozy

Časté dotazy

Kde najdu Farmia Food BISTRO?

Farmia Food Bistro najdete v Ostravě na Masarykově náměstí 15.

Kde najdu Farmia Food Point a co má v nabídce?

Farmia Food Point znamená prodejní místo našich produktů. Jako první v Evropě budujeme síť aquaponických bister, právě pod tímto názvem. Bistro Farmia Food Point najdete v Ostravě. V nabídce najdete ryby, saláty, bylinky různých druhů a výtečná aquaponická menu. Doplňujícím sortimentem jsou trvanlivé produkty – delikatesy. Aquaponická prodejny máme v plánu rozšiřovat i v dalších městech. Cílem je vybudovat síť kamenných aquaponických prodejen po celé České republice.

Kde se můžu zúčastnit akce Farmia Food SHOW?

Farmia Food zajišťuje různé eventy na farmářských trzích nebo street food festivalech pod názvem Farmia Food Show. Na nich se snažíme vzdělávat veřejnost a přiblížit tak moderní zemědělství i produkty špičkové kvality všem věkovým skupinám. Aktuálně provozujeme dva food trucky, které od jara do podzimu navštěvují větší i menší města po celé České republice. Rozváží čerstvé ryby, saláty, bylinky a zkušení kuchaři z nich připravují výtečná menu. Vybraných eventů se účastní náš matador Honza Vorel a plán výjezdů a akcí najdete na našem webu, příp. o nich informujeme v newsletteru a na sociálních sítích.

Z našeho Instagramu