Proč aquaponie

Zelenina narozená ve znamení ryb

Nad aquaponickými potravinami často musíme otevřít ústa i jindy než při jídle. Vedle autentických vůní a chutí, vitální struktury nebo úžasně zdravého vzhledu nás den co den okouzlují svými výživovými hodnotami či ojedinělou životností. Naším úkolem je neházet jim do toho vidle. Stát po boku přírody a zachovat její produkty ve vší čistotě, s jakou se u nás rodí. Naštěstí jsme už zjistili, jak na to. Kráčíme cestou aquaponie.

Seznamte se s produkty aquaponických farem

Kráčíme cestou aquaponie

Sklizeno i s kořeny, dodáváno ještě živé

Bez hlíny a nečistot, k okamžité přípravě

Bez chemických hnojiv a postřiků

Nejvyšší nutriční hodnoty na trhu

Produkce a prodej 365 dní v roce

Celoročně stálé ceny bez sezónních výkyvů

Rychlý dovoz
z farmy ve vašem sousedství

Různé objemy balení k výběru dle potřeby

Princip aquaponie

Nový přístup k podstatě

S jistotou sázíme na to, co funguje tisíce let.
Na symbiózu.

Rostliny

Zelenina a bylinky rostou jako z vody, kterou zároveň čistí
pro naše ryby.

Ryby

Že rostliny máme zdravé jako rybička? Přirozeně: Ryby jim po vodě posílají své přírodní hnojivo.

Bakterie

Tyhle nám to nepohnojí.
V rybím hnojivu zlikvidují škodlivý amoniak a ještě přidají plodné živiny.

Aquaponický kruh v kostce

V aquaponii si rostliny pochutnávají na výživném organickém hnojivu, které o pár metrů dál vylučují ryby v kádích. Do nich se pak vrací rostlinami přefiltrovaná voda, díky čemuž ryby sílí v průzračně zdravém prostředí. Oba světy jsou spolu propojeny uzavřeným okruhem, ve kterém voda takto koluje stále dokola.

Čistě přírodní cyklus řízeně hýčkáme nejmodernějšími technologiemi. Jejich úkolem je vytvářet co nejlepší a co nejstabilnější podmínky k životu každé rybky či rostlinky. Udržovat správnou hladinu kyslíku, hlídat optimální teplotu a vlhkost, v případě potřeby simulovat sluneční svit kvalitními LED zářivkami. Rybám jsou dokonce dopřávány vodní proudy, na jaké jsou zvyklé z říčních toků.

Vše se děje za přísných hygienických podmínek, pod dohledem hloubkově školených pracovníků. Našich aquaponických pečovatelů.

Plodiny

Plodiny

Zatímco běžné pěstování si žádá nárazové hnojení, aquaponický systém rostlině zajišťuje přísun výživy po celou dobu růstu. Zcela přirozeně, rozkladem zplodin vzniklých při metabolismu ryb.

Rostlině se dostává i potřebného klimatu. Právě takového, na které je zvyklá z dob, kdy s farmáři ještě spolupracovalo počasí. S tím rozdílem, že zde
je takového „počasí“ pro plodiny dost po celý rok.

Ryby

Ryby

Že ryby chováme ve skvělých podmínkách, s jistotou poznáte na kvalitě jejich masa. Bez zápachu, jasně jemnější a celkově chutnější než klasický výlov. A to i ve srovnání s rybářskými sádkami.

Dbáme, aby ryby měly po celý život dostatek kvalitní stravy a co nejméně stresu. Díky tomu jsou odolnější vůči nemocem a chovy dosahují
až trojnásobných přírůstků oproti klasickému chovu ryb.

Kde jinde bychom to měli. Získávat dnes potraviny takových kvalit se v České republice poštěstí pouze aquaponickým farmářům.

Staňte se součástí změny a pěstujte spolu s námi úrodnější a zdravější budoucnost