Podcasty ze světa aquaponie

Futuradio

Ve Farmia Food hledáme cesty k čistšímu životu. Proto se na ně vyptáváme těch, kteří už je stačili zmapovat. Pojďte si k našim hostům pro bystré rady a tipy. Poslechněte si je v našich podcastech.

Přejít na podcasty

Podcasty jsme pro vás připravili ve formě videí na YouTube nebo si je můžete poslechnout jako audio stopu. Naladit si nás můžete přes Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts. Tak si uvařte dobrou kávu, pohodlně se usaďte a nechte se unášet na aquaponické vlně FUTURADIA.

O našich podcastech

Jakub Stejskal dobře ví, s kým najde rozumnou řeč. Do našich podcastů tak zve vybrané odborníky na zdravý pohyb, kvalitní spánek nebo na lepší stravování.

Co děláme špatně, když se nám nedaří usnout? Jak skloubit moderní životní tempo s dostatečně zodpovědnou péčí o své tělo i ducha? Po čem sáhnout v kuchyni, abychom byli ve své kůži? A jakou roli v tom může hrát aquaponická potravina?

Ponořte se do toho na vlnách Fitcastů.

Přejít na podcasty

Podcasty Futuradio

Nechte se unášet na aquaponické vlně FUTURADIA. Přejeme příjemný poslech.

Petr Ryšávka o ústním mikrobiomu

Petr Ryšávka o ústním mikrobiomu

Soubor všech mikroorganismů v ústní dutině, to je orální mikrobiom. O tom, jak úzce souvisí se zdravím, ale i se spoustou vážných nemocí v lidském těle, jsme natočili poutavý podcast, jehož hostem je odborník Petr Ryšávka. Zjistěte, co všechno ovlivňuje bakterie v ústech a jak vlastní péčí udržet mikrobiom úst zdravý.

Pavla Pavlištová na téma chemie kolem nás – 2. část

Pavla Pavlištová na téma chemie kolem nás – 2. část

Druhý díl o tom, jak si vytvořit netoxické prostředí pro sebe a své blízké, se podrobněji věnuje především předmětům naší každodenní potřeby. Jako je například nábytek nebo podlaha. Protože právě věci, které nás bezprostředně obklopují, mohou být příčinou zátěže organismu. I v druhé části povídání s Pavlou Pavlištovou se dozvíte zajímavosti ze světa non toxic.

Pavla Pavlištová na téma chemie kolem nás – 1. část

Pavla Pavlištová na téma chemie kolem nás – 1. část

Že je chemie v mnoha podobách součástí našeho života, je zřejmá věc. A její často škodlivé účinky mohou negativně ovlivňovat kvalitu žití a způsobovat řadu zdravotních potíží. To byl také důvod, proč se Pavla Pavlištová rozhodla hledat alternativní cestu pro život bez chemie. Co je to non toxic filozofie a jak může pomoci každému z nás?

Vladimír Sojka o kvašení a fermentaci

Vladimír Sojka o kvašení a fermentaci

Kvašení a fermentace v domácím prostředí – aneb když se dobré věci vracejí. Rozhovor s Vladislavem Sojkou vás přenese do světa přirozeného a kvalitního uchovávání a zpracovávání potravin, které opět dobývá naše kuchyně. Chcete se pustit do vlastního fermentování? Pak čekejte, že se vám otevře nový svět.

Olga Vlachynská na téma psychohygiena

Olga Vlachynská na téma psychohygiena

Příjemné povídání s psycholožkou Olgou Vlachynskou se v našem podcastu dotýká mnoha aktuálních lidských témat – především pak trápení a nejrůznějších bolestí, který si každý nosí v sobě. I proto je podle ní obor psychoterapie v poslední době jedním z nejžádanějších a nejvytíženějších. Jak si udělat v hlavě pořádek a posunout svůj život dál?

Podcast s Honzou Vorlem na téma domácí vaření

Podcast s Honzou Vorlem na téma domácí vaření

Že si kvalitní kuchyně žádá především výběr kvalitních surovin, to potvrdí nejen známá hvězda a výborný kuchař Honza Vorel. Že se ale aquaponie stane doslova jeho „láskou na první pohled“, to už něco znamená. I proto se podcast dotýká zajímavých a rozhodně i chutných témat. Nenechte si ujít novinky i postřehy ze života kuchařské špičky.

Libor Mattuš a jak si najít vlastní cestu ke zdraví

Libor Mattuš a jak si najít vlastní cestu ke zdraví

Pokud hledáte nové možnosti a inspiraci, jak si zlepšit tělesné ale i duševní zdraví, zbystřete. V našem podcastu jsme vyzpovídali zajímavou osobnost, která tím, že nalezla vlastní cestu ke kvalitnějšímu životu, inspiruje i další. Není jím nikdo jiný, než „biohacker“ Libor Mattuš. Zaposlouchejte se do rozhovoru a obohaťte se o nové myšlenky.

Jan Caha o sportovní výživě

Jan Caha o sportovní výživě

Hostem podcastu je fitness nadšenec a erudovaný výživový odborník Jan Caha. Rozebíráme s ním, z čeho se skládají základní pilíře sportovní výživy i nakolik je důležité řešit počet porcí jídla během dne. Dozvíte se, proč klást důraz na dostatečný příjem bílkovin i proč nepodceňovat kvalitu potravin už při jejich nákupu.

Petra Kuřátková o jídle pro děti

Petra Kuřátková o jídle pro děti

Podcast s nutriční specialistkou Petrou Kuřátkovou „Nutrimámou“ je doslova nabitý informacemi, které ocení nejen každý rodič. Tématem je totiž jídlo, a to ne jen tak ledajaké. Jídlo pro děti a dětské stravování má řadu pravidel, které je třeba plnit, abyste dítěti poskytli opravdu to nejlepší. Zjistěte, proč je důležité být dítěti dobrým příkladem i ve volbě jídla.

Význam makro a mikroživin v podcastu s Hanou Holišovou

Význam makro a mikroživin v podcastu s Hanou Holišovou

Host podcastu, Hana Holišová, otevírá téma důležitosti makroživin pro lidské tělo a jeho zdravý vývoj. Co ze své praxe považuje za největší chyby, kterých se lidé při stravování dopouštějí? Jaký přínos má vyvážený jídelníček? V podcastu se dozvíte mnoho zajímavých informací, které vám mohou pomoci začít o svém jídle přemýšlet trochu jinak.