Blog

Ryby jsou zdravé, Češi ale dávají přednost vepřovému

Ryby jsou zdravé, Češi ale dávají přednost vepřovému
Zatímco v přímořských zemích jsou ryby běžnou součástí jídelníčku, Češi rybám dvakrát neholdují. Podle dostupných dat se v Česku zkonzumuje pouhých šest kilo ryb, což je výrazně pod průměrem zemí Evropské unie. Nejprodávanější rybou v tuzemsku je kapr.

Průměrný Čech sní téměř 800 kilogramů potravin ročně. Z toho připadá mírně přes deset procent na maso. Z dat Českého statistického úřadu vyplývá, že nejoblíbenější z mas je to vepřové. Jeho spotřeba za rok 2019 (pozn. poslední dostupná data) dosahovala 43 kilogramů na osobu. Na pomyslné druhé příčce je maso drůbeží, kterého jsme ve stejném roce snědli 29 kilogramů na hlavu. A hádejte, komu připadl bronz? Pokud tipujete maso hovězí, máte pravdu. Roční spotřeba hovězího masa je ale dlouhodobě oproti vepřovému a hovězímu mnohem nižší, a to 9,1 kilogramu.

Jak si stojí Češi v konzumaci ryb?

Statistici dlouhodobě sledují i tuzemskou spotřebu ryb. V roce 2019 jsme snědli pouhých šest kilo ryb na osobu. Za posledních deset let se toto číslo příliš nemění. A je to škoda, protože rybí maso je nejen snadno stravitelné, ale je také zdrojem kvalitních bílkovin, tuků, minerálních látek, vitamínů skupiny B a omega-3 mastných kyselin.

V konzumaci ryb zůstávají Češi hluboko za většinou zemí Evropské unie. V roce 2018 dosahovala spotřeba ryb a ostatních „plodů“ vodních ploch více než 24 kilogramů na obyvatele. Ze zemí evropské osmadvacítky sní ročně nejvíce ryb a vodních živočichů Portugalci, a to téměř 60 kilogramů. Oproti Čechům mají vysokou spotřebu ryb také obyvatelé Španělska, Malty, Francie, Lucemburska a Itálie. Mimo země Evropské unie kralují v konzumaci ryb Norové (54,4 kg na osobu za rok), Japonci (48,9 kg) a Číňané (39 kg).

Ryby jsou zdravé, Češi ale dávají přednost vepřovému

Nejoblíbenější druhy ryb

Mezi nejoblíbenější druhy ryb v zemích Evropské unie patří tuňák, treska a losos. V Česku je situace trochu odlišná. Především nemáme moře a v českých přehradách, rybnících a řekách najdeme pouze sladkovodní ryby. Na pozici jedničky se od nepaměti drží kapr. Svoji zásluhu na tom mají bezpochyby Vánoce, kdy si řada rodin neumí štědrovečerní večeři bez kapra ani představit. V roce 2019 se ho v Česku vyprodukovalo necelých 18 tisíc tun

Z hlediska celkového objemu produkce jsou s velkým odstupem za kaprem býložravé ryby, kde je nejvíce zastoupen amur a tolstolobik. Podle statistiky Rybářského sdružení České republiky za rok 2019 překročila produkce těchto ryb tisíc tun. 

Na oblibě v posledních letech získávají také lososovité ryby, kam patří především pstruh a siven. Roční produkce těchto ryb se v posledních letech pohybuje kolem jednoho tisíce tun.

Ryby z aquaponických farem

Kvalitní čerstvé ryby dodávají na český trh i aquaponické farmy, které spojují chov ryb s pěstováním různých druhů rostlin bez půdy. Na naší farmě v obci Kaly (u Tišnova) chováme pstruha duhového a na farmě v Brně nám rostou sumečci afričtí. Maso z této ryby nemá téměř žádné kosti a oblíbí si ho nejen dospělí, ale i děti. 😉